Els dies 11, 12, 13 de gener els alumnes de cicle superior van anar a esquiar al Port del Comte. Es tracta d'una activitat que es realitza dins de l´assignatura d'educació física i el pla de salut integral (Programa SI)

que ja fa anys que portem a terme a la nostra escola i ajuda als nens i nenes a créixer com a persones més sanes, fortes, autònomes i respectuoses.

Amb la pràctica de l'esquí realitzen una activitat física diferent de la que fan habitualment. A més d'adquirir tècnica en aquest esport, aprenen a ser respectuosos amb l'entorn i a tenir cura del material propi i aliè, tot interactuant en un nou medi, afavorint la relació entre els iguals i els adults i gestionant les seves emocions davant nous reptes que els poden causar por, angoixa, alegria...

L´activitat ha estat un èxit i els nostres alumnes han pogut gaudir d'uns dies magnífics en un entorn meravellós tot practicant un esport conjuntament amb companys d'altres escoles.

Go to top